منحصرا زبان: معرفی رشته های کنکور سراسری زبان های خارجی

منحصرا زبان: معرفی رشته های کنکور سراسری زبان های خارجی
3.87 از 5 بوسیله 3666 رای
خب حالا این همه از منابع کنکور زبان تخصصی خوندید و کنکور هم قبول شدید. بعدش چی؟ بیشتر بچه‌های کنکور زبانی تصویر مبهمی از زندگی بعد از کنکوری خودشون دارند. قراره بعد از کنکور چه اتفاقی واسشون بیوفته؟ وارد چه دنیایی بشند؟ این دنیا قرار واسشون خوش‌آیند باشه یا نه؟ بخوانید و رستگار شوید.

 

می‌دونی، ما جزو اقلیت‌هاییم. این یه‌کم سختی میاره. کلا که همیشه منابع کنکور زبان های خارجی که زیاد مشخص نیست. (البته یکمی هست!) بقیه هم که یه جور نگاه نامناسبی به کنکور زبان تخصصی دارند. و علاوه‌ بر این‌ها ممکنه خیلی‌هاتون توی زندگی واقعی کسی رو ندارید که هم‌درس و هم‌دردتون باشه. و همین‌طور رشته دانشگاهی موردعلاقه‌ی اکثر زیادی از هم‌کلاسی‌هاتون زیرمجموعه‌ی همون رشته‌ایِ که دارن توی دبیرستان می‌خونن. در مورد کنکورهای زبان و هنر هم که کسی حرف نمی‌زنه! انگار این دوتا کنکور تابو اند. مخصوصا رشته هنر، که بعضی‌ها با این‌که به یکی از زیرمجموعه‌هاش علاقه دارن، دارن رشته‌های ریاضی و مهندسی و فلان و فلان رو می‌خونن چون با خودشون فکر میکنن از هنر که نمیشه پول در آورد. حالا. بگذریم. کم‌تر از مشکلات بگیم و بیشتر سعی کنیم اون مشکلات رو حل کنیم. من توی این مقاله سعی دارم که یه تصویر از فضای بعد از کنکوری و دانشگاهی داوطلب‌های کنکور منحصرا زبان بدم. اطلاعاتی که فقط یه نفر که اون مسیر رو رفته می‌تونه بهتون بده. و همین‌طور میخوام از رشته‌های دانشگاهی کنکور بگم. میوه‌ی این مقاله یه جورایی میشه "راهنمای انتخاب رشته کنکور منحصرا زبان".

 

بیاین بریم سراغ معرفی رشته‌های کنکور منحصراً زبان و در مورد زندگی‌ دانشگاهی‌ایش حرف بزنیم.  

 

کنکور زبان های خارجی، برخلاف بقیه کنکورها، رشته دبیرستانی نداره. داوطلب‌هایی هم که میان سر جلسه عموماً یا تمرینی اومدن، یا با خودشون گفتن، کنکور زبان بدم؟ خب چرا که نه. تعداد داوطلب‌هایی که به خاطر خود کنکور و رشته‌های دانشگاهی‌اش سر جلسه حاضر میشن، کمه. (تا این‌جا همه‌چی خبر بد بود، نه؟) اما خبر خوب اینه که همه ورق‌ها توی دانشگاه بر میگرده. اهمیت و توجه‌ای که بچه‌های زبان توی دانشگاه میگیرن نسبت زمانی که توی دبیرستان می‌گرفتن خیلی بیشتره. شما توی دانشگاه استادهایی رو خواهید داشت که زندگی‌شون رو دنبال علایق‌ خودشون (یعنی ادبیات و یا زبان انگلیسی/فرانسوی/آلمانی و فلان و فلان، توی شاخه‌های مختلفش) بودن. و این می‌تونه تمام سختی‌های کنکور رو نه‌تنها جبران کنه، بلکه باعث میشه که با خودتون بگید که درست‌ترین تصمیم زندگی‌ام رو گرفته‌ام.

 

خب، برم سراغ حرف‌هایی که الان به دردتون می‌خوره. راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری زبان های خارجی. اگه کنکوری هستین، همچنین می‌تونین این مقاله رو بوک‌مارک کنین بذارین واسه روزهای بعد از کنکور، چون می‌خوام از رشته‌های دانشگاهی که از طریق کنکور منحصرا زبان می‌تونید وارد بشید، حرف بزنم. اگر کنجکاوید که زودتر بدونید، که چه بهتر، به خوندن ادامه بدین.

 

رشته‌های دانشگاهی کنکور سراسری زبان های خارجی

یک. زبان و ادبیات انگلیسی
دو. مترجمی زبان انگلیسی

سه. تربیت دبیر زبان انگلیسی.

 
اگه دوست دارید بیشتر در مورد بازار کار و فرصت‌های شغلی این رشته‌ها بدونید، یه مقاله‌ی کامل در این زمینه نوشته شده. حتما بخونیدش تا بتونید بهتر تصمیم بگیرید.

ماده اصلی این سه رشته تقریبا شبیه به همه. مخصوصا دو تا اولی، که اگر اشتباه نکنم حدود نود واحد دقیقاً مشابه به هم دارند. با این تفاوت که توی رشته ادبیات، بیشتر ادبیات میخونید، و توی رشته مترجمی بیشتر واحدهای مربوط به ترجمه رو (دا!). من خودم به شخصه به ادبیات بیشتر علاقه داشتم، واسه همین وارد رشته ادبیات شدم. از دانشجوهای این رشته انتظار میره که بعد از قارغ التحصیل شدن بتونن متون پیچیده‌ی ادبی رو به زبان انگلیسی بخونن و بتونن اون‌ها رو تحلیل کنن. در کنارش، دانشجوهای این رشته قادر به ترجمه متن های مختلف هم خواهند بود. این رو فراموش نکنید که وقتی وارد این رشته توی دانشگاه شدید، باید زبان انگلیسی رو در حد خوبی بدونید و بتونید با این زبان به راحتی صحبت کنید. قبلاً توی مقاله منابع کنکور منحصرا زبان انگلیسی گفته بودم که فقط به کنکور فکر نکنید. به بعد از کنکور هم فکر کنید تا بتونید از دانش (کنکوری) خودتون توی دانشگاه هم به خوبی استفاده کنید. می‌تونید یه سر هم به قسمت داستان‌های انگلیسی گروه زبان اهورا بزنید تا با متن‌هایی که قراره تو سال‌های دانشگاهی‌تون توی رشته‌ی ادبیات بخونید رو آشنا بشید. البته خیلی هم نترسید! درس‌های ادبیاتی تا ترم سوم وارد نمیشند. توی سه ترم اول روی کامل کردن مهارت‌های زبان انگلیسی‌تون تمرکز میشه و کم‌کم ادبیات وارد میشه.

 

رشته مترجمی هم ادبیات داره، اما تمرکز اصلی‌اش روی واحد‌های ترجمه‌ی تخصصیه که بعد ار فارغ‌التحصیل شدن در این رشته از دانشجو انتظار می‌ره که متن‌های مختلف رو بتونه ترجمه کنه. بعد از فارغ‌التحصیل شدن میتونید بیایید و توی گروه زبان اهورا به عنوان مترجم فعالیت کنید و پول در بیارید!

 

رشته تربیت دبیر هم که همونطور از اسمش معلومه برای تربیت کردن دبیرهای زبان انگلیسی است. دانشجوهای این رشته بعد ار فارغ‌التحصیل شدن به استخدام آمورش و پرورش در میاند و شروع به شغل شریف معلمی می‌کنند.

 

رشته‌های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان آلمانی ‌به‌جز دبیری، اون دو تا رو دارند. توضیحاتم رو  در مورد کنکور منحصراً زبان انگلیسی بخونید و اطلاعاتش رو برای رشته‌های دانشگاهی کنکور آلمانی منطبق کنید. تنها تفاوت‌اش اینه در ترم‌ اول دانشگاه از شما انتطار نمیره که به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشید. (البته ممکنه بعضی از هم‌کلاسی‌هاتون داشته باشند!)

+ من از کیانا محسنی، یکی از نویسنده‌های گروه زبان اهورا که مشغول تحصیل در رشته زبان و ادبیات آلمانی شهید بهشتی هم هست خواستم که در مورد تجربیات شخصی‌ در مورد زندگی دانشگاهی‌اش واسم بگه. این اطلاعات واسه بچه‌های آلمانی هم‌ارزش طلا هستند:

 

"وقتی که رفتم دانشگاه شنیدیم قبل از شروع کلاس‌ها یک امتحان داریم به اسم امتحان تعیین‌سطح و خیلی ترسیدیم چون من و خیلی از بچه ها با کنکور انگلیسی به صرف علاقه به ادبیات یا آلمان یا مسائل دیگه‌ای اومده بودیم و هیچ بلد نبودیم.
با تعجب به ورقه ی اآلمانی جلوم نگاه می‌کردم و کلمه‌ای بلد نبودم با ترس به بقیه نگاه کردم و وقتی دیدم خیلی‌ها مثل من هستن خیالم راحت شد و برگه رو سفید دادم و اومدم. بعد کلاسمون تبدیل به دو گروه که پیش زمینه آلمانی داشتن و کسایی که نداشتن، شد و قرار بر یک ترم پیش نیاز شد تا ما با آلمانی آشنا بشیم و کسانی که آشنایی رو داشتن هم زبان خودشون رو با یک استاد آلمانی‌تبار تقویت کنند. باید بگم بدترین ترم و سخت ترین بود. تازه با لفبای آلمانی آشنا شده بودیم و برامون عجیب بود البته من کلاس های آموزشگاه بیرون هم به توصیه استادمون رفتم و باید بگم خیلی موثر بود.
اما ترم پیش‌نیاز بسیار طاقت فرسا و طولانی بود، با اینکه فقط دو روز در هفته کلاس داشتیم اما با یک استاد کلاس داشتیم و عملا همه دختر بودند، چون پسرهای کلاس پیش زمینه آلمانی داشتن و این حس مدرسه رو داشت. درسته که دانشکده‌ی خوبی داریم اما هیچ چیز در اون‌موقع خوب به‌نظر نمی‌رسید. ترم بعد که در واقع ترم یک میشد ما و یه گروه دیگه ادغام شدیم و یک کلاس شدیم و البته دوگانگی وجود داشت و حواشی بسیار. باز هم سطح ما پایین تر بود اما برنامه گروه بیشتر به نفع ما که اکثریت بودیم طراحی شده بود. ترم خیلی سختی بود. برنامه گروه ما هم خیلی دیرتر وارد ادبیات میشد و خب چون ما که پیش‌زمینه نداشتیم، تعدادمون بیشتر بود زورمون می‌چربید و این اوضاع رو خیلی قابل تحمل کرد الان که چند ترم میگذره (ترم ششم) خیلی کلاس بهتر شده و درس هامون نزدیک به ادبیات آلمانی که اسم رشته و تمرکز اصلی گروه آلمانی شهید بهشتی هست، شدیم(مثل تفسیر متون، درآمدی بر ادبیات). همه از دانشگاه خودشون مینالن حتی اگه بهترین باشه، من هم از این قضیه مستثنی نیستم. اما فضای دانشگاه برام قابل تحمل شده چون فهمیدم نباید زیاد اهمیت بدی، نه به استاد، نه به همکلاسی، نه مسلما نمره، و خودت مخصوصا برای رشته "ادبیات آلمانی" مطالعه جداگانه داشته باشی و کلاس آموزشگاه بری تا مکالمه‌ات قوی بشه چون مطلقا تو دانشگاه نمیشه!
استادای شهید بهشتی از بهترینا هستن دکتراشون یا ادبیات و فلسفه یا آموزش زبان از خود آلمانه و مترجم‌های خوب هم داریم و دلیل نمیشه چون اسم رشته و تمرکزش ادبیاته ترجمه نداشته باشه، اتفاقا واحدای ترجمه به اندازه کافی هست."

 


سپاس فراوان از کیانا! امیدوارم موفق‌تر بشی. 

 

رشته‌های دانشگاهی کنکور منحصرا زبان فرانسه هم، مثل آلمانی به‌جز دبیری در دانشگاه اون دو تا رو دارند. باز هم اطلاعات رشته‌های کنکور انگلیسی رو می‌تونید بخونید و برای فرانسه تطبیق بدید! با این تفاوت که در کلاس‌های ترم اول شما از پایه‌ زبان فرانسوی و یاد می‌گیرید و کم‌کم واحدهای تخصصی‌تر رو شروع می‌کنید.

 

 + حالا، من از یکی دیگه از نویسنده‌هامون، هانیه سیلانی، که داره توی دانشگاه شهید بهشتی زبان و ادبیات فرانسه می‌خونه خواستم که در مورد تجزبیاتش در مورد زندگی بعد از کنکور و دانشگاهی‌اش بگه. بچه‌های زبانی که فکر می‌کنید به فرانسه هم علاقه‌مند هستید این قسمت رو از دست ندید. 

 

"رشته زبان فرانسه تو مقطع کارشناسی به دوشاخه "زبان و ادبیات فرانسه" و "مترجمی" دسته بندی میشه.
بیشتر بچه‌هایی که وارد این رشته میشن این زبان رو بلد نیستن، بخاطر همین در تفاوت با برنامه زبان انگلیسی، ترم 1 این رشته 20 واحد آموزش مقدماتی فرانسه به صورت پیش نیاز ارائه میشه و دانشجوها از همون ترم یک دانشگاه با زبان فرانسه اشنا میشن، بعد از گذروندن این دروس پیش‌نیاز کم‌کم وارد نگارش و مکالمه پیشرفته میشن، در واقع میشه این رو گفت که در هر دو گرایش دروس عمومی مشترک وجود داره، که در واقع 2 سال بر روی زبان کار می‌کنه و از ترم 5 به بعد هر گرایش وارد دروس تخصصی خودش میشه.
بچه‌های ادبیات با تاریخ ادبیات فرانسه طی قرن‌های مختلف، شعر، رمان، تئاتر و نمایش‌نامه فرانسوی به صورت گسترده آشنا میشن و بچه‌های ترجمه تئوری‌ها، تکنیک‌ها و فن ترجمه رو یاد می‌گیرن.

اکثر کسایی که زبان انگلیسیشون خوبه، ترجیح میدن تو دانشگاه یه زبان دیگه بخونن،حالا این وسط یه سریا بدون هیچ اطلاعی از اون زبان، فقط به کاربردی‌ترین زبان بعد انگلیسی رو میارن یه سری‌ها هم که واقعا می‌دونن اون زبان انتخابی دومش چجوریه و بهش علاقه دارن.
بچه‌هایی که زبان فرانسه رو انتخاب می‌کنن حتما به این معنی نیست که کنکور همین زبان رو دادن و قبول شدن، یعنی در واقع شما کنکور زبان انگلیسی میدین و بعدش این رتبتون هست که تعیین میکنه شانس قبول شدنتون تو کدوم زبان بیشتره. البته اگه شما ازقبل تواین زبان مهارت داشته باشین میتونین که کنکورزبان فرانسه روهم بدین وبعدهمین رشته روادامه بدین.

یه سریا بین ادبیات و ترجمه مرددند. این مورد برمیگرده به علایق شخصی و ظرفیت و مهارت اون شخص.
اگه ادبیات رو انتخاب می‌کنید، باید هر لحظتون پر از مطالعه باشه...چون دنیای ادبیات خیلی گستردست، از مکتب رمانتیسم و رئالیسم گرفته، تا نقد و تفسیر آثار ادبی و حتی درک هر کلمه از شعر. 
رشته مترجمی هم مهارت و تلاش شخصی می‌طلبه، مهم‌ترین اصل هم تو این گرایش اینه که به زبان اصلی خودمون یعنی فارسی تسلط داشته باشیم، چون بعد از گذروندن تئوری‌ها و فن‌های ترجمه باید اون‌ها رو روی متن پیاده کنیم و اینجاست که می‌فهمیم چنده مرده حلاجیم، و چقد زبان اصلی خودمون بهمون کمک میکنه، نگفته نمونه که اینجا هم باز زیاد مطالعه کردن خیلی به ادم کمک میکنه.

تجربیات شخصی:
خودم جزو اون دسته‌ای بودم که هیچ اطلاع و دانش قبلی از زبان فرانسه نداشتم و تصمیم گرفتم یه زبان جز انگلیسی تو دانشگاه ادامه بدم. جلسه اول و دومی که رفتم سر کلاسا، یه چند بار زد به سرم که قید این رشته رو بزنم، همه چیزش جدیدبود، گرامر جدید پر از استثتاهای عجیب و غریب، تلفظای سخت که حتی بعضیاش تو دهن نمی‌چرخید، کلماتی که نوشته می‌شد ولی خونده نمی‌شد، همه‌ی این‌ها این اوایل یه دنیای سخت از زبان فرانسه تو ذهنم ترسیم کرده‌بود...
حس می‌کردم نه تنها نمی‌شه این زبان رو خوب یاد گرفت بلکه انگلیسیم هم داشت به فراموشی سپرده میشد...

!یکم دیگه با این افکار هاج‌ و واج من سپری شد وکم‌کم برام جا افتاد که اگه یاد گرفتنش شدنی نبود 20 نفر دیگه کنارم نبودن ...

اولین قدم این بود که به خودم این قضیه رو فهموندم که جز انگلیسی زبانای دیگه هم قشنگن و میشه یادشون گرفت قدم‌های بعدی‌ام این بود که خودم رو تو محیط این زبان قرار دارم، از کارتون‌ها و کتاب ‌آموزشی‌های ساده شروع کردم تا رفتن به سفارت و برخورد با کسایی که مثل خودم فرانسه میخوندن....الانم همه‌ی اون تصویرهای اولیه که نسبت به یادگیری یه زبان دیگه داشتم تو ذهنم تخریب شده و عاشق رشتم هستم."


یک تشکر خیلی بزرگ هم از هانیه! 

 

خب، این شد معرفی رشته‌های کنکور زبان تخصصی، یا به قول سازمان سنجش، کنکور زبان های خارجی! کنار این‌ها دونستن ظرفیت دانشگاه‌ها برای کنکور منحصرا زبان رو هم باید بدونید تا یک انتخاب رشته خوب داشته باشید. از ظرفیت‌ها هم می‌تونید با پیدا کردن دفترچه انتخاب رشته کنکور منحصراً زبان توی سازمان سنجش آگاه بشید. اگر هم دوست دارید در مورد تجربه‌های موفقیت‌آمیز مدیرعامل گروه زبان اهورا بدونید، یه سر به مقاله‌اش بزنید و خوب بخونیدش. موفق باشید. نظرها و مشکل‌ها و سوال‌هاتون رو هم با من در میون بذارید. 

 

 

با عضویت در کانال رسمی گروه زبان اهورا از آخرین مطالب در سریع‌ترین زمان مطلع شوید.

نظرات خود را بیان کنید

A T

سلام خسته نباشید با چه رتبه ای در کنکور میتونم در رشته زبان ژاپنی دانشگاه تهران قبول بشم؟

  17 0 ارسال پاسخ

امی

سلام بچه ها من قصد دارم بعد از اینکه تحصیل کردم از ایران برم به نظر شما بهترین زبان که این فرصت رو برای من ایجاد میکنه کدوم زبان؟

  22 1 ارسال پاسخ

الی

سلام میخواستم بدونم که برای قبولی در رشته زبان ایتالیایی درصد زبان تخصصی اهمیتی نداره؟یعنی فقط باید درصد عمومیا بالا باشه؟من خودم عمومیا رو تو رنج 50 60 میزنم و زبان تخصصیم در حد 80 90 اگه زبان تخصصی ضریبش 0 باشه پس من چطور میتونم رتبه ی خوبی بیارم که ایتالیایی قبول شم؟

  4 0 ارسال پاسخ

مانا رضایی

سلام ببخشید مزاحم میشم .. من رشتم تجربیه معدل خوبی هم دارم مطمئنم که رتبه خوبی هم میارم اما علاقه ی زیادی به زبان کره ای دارم و فول فولم هم میتونم صحبت کنم وهم بنویسم خواستم ببینم برای رسیدن به این رشته باید چیکار کنم... یعنی اگه من تو کره مدرکشو بگیرم بخوام برگردم و کار کنم اینجا تو دانشکده زبان همچین زبانی تدریس میشه یا خیر؟ ممنون میشم جواب بدید برام خیلی حیاتیه

  20 2 ارسال پاسخ

سیاوش زینبی

سلام ببخشید.اگه مترجمی یا ادبیات زبان بخونی.هم میشه به استخدام آموزش و پرورش در اومد؟؟؟

  19 7 ارسال پاسخ

سمانه شاکرمی

سلام مرسی از پاسخ‌گویی تون...ببخشید برای اینکه دبیری زبان بیاری باید رتبه ت درحدود چند باشه؟تورورخدا جواب بدین

  36 10 ارسال پاسخ

زیباون

سلام و عرض ادب من کاردانی مترجمی زبان اثار مکتوب دانشگاه علمی کاربردی خوندم تازه فارق التحصیل کاردانی شدم . و اینکه پیش دانشگاهی ندارم دیپلم ام هم عکاسی هست کارودانش. و از اونجاییکه سنم بالای سی هست و علاقه ای به مترجمی شفاهی و خبر در دوره کارشناسی ندارم .. آیا راهی هست که بتونم مدرک تدریس زبان انگلیسی بگیرم که اگر به کشور دیگری هم مهاجرت کردم بتونم انگلیسی تدریس کنم ؟ چیزی درباره تیچینگ زبان انگلیسی شندیدم اما اطلاعات دقیقی نگرفتم ،یا اینکه با کاردانی علمی کاربردی میتونم برم دانشگاه دولتی یا ازاد و رشته هایی مثل روانشناسی یا ادبیات زبانهای دیگر رو بخونم برای کارشناسی .

  0 0 ارسال پاسخ

فرنوش

سلام میخواستم بدونم با معدل 14 ایا میتونیم در دانشگاه ازاد زبان فرانسه بخونیم؟رشته زبان فرانسه با سوابق تحصیلی ممنون میشم جواب بدید

  0 0 ارسال پاسخ

میم شین

سلام.ممنون از مطلب جامعتون.من 14 سالمه و از همین الان میخوام زبانمو واسه کنکور زبان قوی کنم برای رشته مترجمی.فقط الان نمیدونم متد کانون زبان بهتره یا سفیر؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  0 1 ارسال پاسخ

امیرمحمد نصیری

شک نکن کانون زبان

  0 4

سمانه

سلام مرسی از پاسخ‌گویی تون...ببخشید برای اینکه دبیری زبان بیاری باید رتبه ت درحدود چند باشه؟تورورخدا جواب بدین

  9 2

مهدیه_

سلام.ممنون از مطلب جامعتون.من 14 سالمه و از همین الان میخوام زبانمو واسه کنکور زبان قوی کنم برای رشته مترجمی.فقط الان نمیدونم متد کانون زبان بهتره یا سفیر؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  0 0 ارسال پاسخ

رضا قربانی

یه سوال کدوم رشته رو انتخاب کنیم بهتره مترجمی یا زبان و ادبیات یا فرهنگیان؟

  2 1 ارسال پاسخ

فاطمه

سلام من کلاس یازدهم هستم میخواستم ببینم توی این یک سالی که برای کنکور زبان وقت دارم میتونم باخوندن دوره سه سطحی oxford word skillsیه رشته ای قبول بشم

  0 0 ارسال پاسخ

فاطمه

سلام من کلاس یازدهم هستم میخواستم ببینم توی این یک سالی که برای کنکور زبان وقت دارم میتونم باخوندن دوره سه سطحی oxford word skillsیه رشته ای قبول بشم

  1 1 ارسال پاسخ

جمالی

سلام. کلمه بخش خیلی مهمی تو کنکور زبانه ولی فقط کلمه کافی نیست، شما باید مهارت های درک مطلبتون رو هم بالا ببرید. گرامر هم مهمه چون حدودا 15 سوال از گرامر تخصصی میاد. اگه هدفتون کنکور زبانه از منابع گرامر تخصصی زبان اختصاصی استفاده کنید، اگر نه و میخواید به طور شناور شرکت کنید پیشنهادم اینه که سوالای گرامر های سال های پیش با دقت بخونید چون تقریبا اساس یکسان دارن

  1 0

maryam zarshamfar

salam moretza hichvaght fek nakon ke dir shode ya inke nemitouni ye kario anjam bedi ya inke chon sennet rafte bala nabayad dg be fekre alaghat bashi,vaghti 30 sale dg bargardi be emrouz mifahmi ke dorost tarin tasmimo gerefti,23 ke chizi nist age 40 saletam boud bayad belakhare samte alaghat mirafti,pashimoun nemishi motmaen bash dorostarin tasmimo gerefti... dar zemn tanha nisti chon manam 23 salame va mikham 98 konkoure zaban bedam...

  0 0 ارسال پاسخ

مسعود

به نظرم رشته های مثل چینی یا روسی که الان ایران نیاز داره دنبال کن. اگر زبان بلدی هم که فبها نیاز نیست بیای این رشته

  0 0 ارسال پاسخ

مرتضی

Salam khaste nabashid Ghabl az harchiz az har kasi ke in comment ro mikhune khahesh mikonam nazar Bede Man motevaled 74 am , 2 sal tark tahsil kardam , hesabdari edame dadam diplom fani gereftam , vali nazashtan konkoor bedam goftan bayaf beri khedmat Raftam khedmat , omadam chon pishdaneshgahi nadashtam nazashtan konkoor zaban bedam , bedun inke bekhunam konkoor hesabdari dadam roozane ghabul shodam , alanam kheyli khar khuni mikonam vali rajebe shoghle ayandam kheyli negranam Man be zaban kheyli alaghe daram , vali hich classi naraftam , faghat ba didan serial haye zaban asly va game online zabanam khub shode , va shoghle mored alagham dabirie zabane Alan mikham bad kardani konkoor dabiri zaban bedam ham chon ashegh zabanam va ham bekhater tazmine shoghlish Bishtarin tarsam az sename ke kheyli aghab mundam , nemitonam tasmim ghati begiram , alan 23 salame bekham konkoor zaban bedam 28salegim lisans migiram !! لطفا هر کسی میتونه نظر بده هر روز میام چک میکنم خیلی ممنون

  0 0 ارسال پاسخ

maryam

salam moretza hichvaght fek nakon ke dir shode ya inke nemitouni ye kario anjam bedi ya inke chon sennet rafte bala nabayad dg be fekre alaghat bashi,vaghti 30 sale dg bargardi be emrouz mifahmi ke dorost tarin tasmimo gerefti,23 ke chizi nist age 40 saletam boud bayad belakhare samte alaghat mirafti,pashimoun nemishi motmaen bash dorostarin tasmimo gerefti... dar zemn tanha nisti chon manam 23 salame va mikham 98 konkoure zaban bedam...

  0 0

Faeze

Slm , na asan dir nis .vase chi enghadr negarani?!

  0 0

Faeze

Shabetun bekheir ! Bebakhshid mn taze in texto didam na dir nis chera enghadr negarani?! omidvaram hamishe moafagh bashi . ✨

  0 0

unknown

سلام.خواستي نظرمو تا آخر بخون شايد برات جالب باشه: متولد 73 هستم.كنكور رياضي 92 كه دادم مهندسي برق دانشگاه زنجان روزانه قبول شدم از همون اول هم از برق بيزار شدم(پايه درسيم به خصوص رياضي خيلي خوب بود ولي از درساي برقي بدم ميومد) به هر حال به دليل فشار خانواده نتونستم پامو از اين رشته بكشم بيرون.نا گفته نماند كه در دوران دبيرستان هم ديپلم انگليسيم رو گرفتم هم به مدت 2/5 سال فرانسه خوندم(هميشه هم از بقيه چند سر و گردن بالاتر بودم).از بچگي به ادبيات شديد علاقه داشتم و از سال دوم دانشگاه به بعد براي به دست آوردن ديد عميق نسبت به ادبيات،لحظه اي از مطالعه تاريخ،جامعه شناسي و فلسفه غافل نميشم(خيلي جدي و منظم كتاب ميخونم) خلاصه اينكه من تو ترم دهم تحصيل زماني كه بيشتر از 125 واحد پاس كرده بودم و همون ترم فارغ التحصيل ميشدم قاطعانه تصميم گرفتم انصراف بدم.و دادم.و براي اينكه بتونم زبان و ادبيات فرانسه بخونم حتي بر خلاف اصرار مسئولين دانشگاه با وجود اينهمه واحد پاس كرده مدرك معادل هم نگرفتم چون تمام انگيزه و هدفم اينه كه مسيري كه خودم بهش علاقه دارم رو صرف نظر از آراي ديگرون اونجوري كه مد نظرمه تو يه سطح بالا طي كنم. البته چون تجربه ي بودن تو دانشگاه دولتي رو دارم و ميدونم همه چيز به دانشجو بستگي داره نه دانشگاه،و از طرفي حوصله ي كنكور ندارم كارشناسي رو ميرم آزاد(علوم تحقيقات كه ميدونم گروه فرانسش قويه).و در اين مورد هم تجربه ي فرانسه خوندنم مانع از اين ميشه كه گول اسم و رسم چند تا دانشگاه مثل تهران يا بهشتي رو بخورم و بخوام به خاطرشون پشت كنكور بمونم چون هدف من فراتر از مقطع قبولي و دانشگاه و ساير مسائل سطحيه.(شايد سال ها بعد كه تو اين زمينه صاحب نظر شدم و از بقيه پيشي گرفتم بتونم حرفمو ثابت كنم) با اينكه سعي كردم مختصر بنويسم بازم زياد شد.

  1 2

ترانه

سلام آقا مرتضی...راستش باید بدونید ک برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید حداکثر۲۲ساله باشید...اما شما میتونید ادبیات انگلیسی بخونید که خیلی رشته شیرین و لذتبخشیه...!امیدوارم هرچی خیره براتون پیش بیاد و موفق و سربلند باشید

  2 0

علیرضا

سلام اگه کسی به جا قبولی خرداد، شهریور قبول بشه تو پذیرش دانشگاه روزانه ( بهشتی مثلا ) مشکلی براش پیش نمیاد ؟ چون شنیدم شهریوری ها رو قبول نمیکنن الان من تجربی ام احتمال دورقمی اوردن تو زبان رو دارم و میخواستم اختصاصی های تجربی رو شهریور پاس کنم یعنی حتی با رتبه دورقمی قبول نمیشم ؟ خواهشا زود پاسخ بدید که اگه تاثیر داره از همین الان بخونم

  4 0 ارسال پاسخ

محدث

اگه شهریور قبول شی اشکال نداره ولی اگه نشی میمونی سال بعد

  0 0

mugi

سلام خسته نباشید.میشه لطفا درباره ی بازارکار زبان و ادبیات ژاپنی و زبان چینی هم توضیح بدید؟

  3 0 ارسال پاسخ

مسعود

توسایت گزینه 2 و دانشگاه تهران دنبالش بگرد شنیدم چینی عالی

  0 0

علی

سلام. اگه میشه از تجربیات دانشجویان بقیه زبان ها به غیر این سه زبان هم بنویسین.

  2 1 ارسال پاسخ

علی

سلام. اگه میشه از تجربیات دانشجویان بقیه زبان ها به غیر این سه زبان هم بنویسین.

  0 0 ارسال پاسخ

محمد

سلام وقتتون بخیر من از سن 4 سالگی تا الان که 19 سالمه کلاس انگلیسی رفتم و میتونم خوب صحبت کنم و کارهای روزمره خودم رو انجام بدم ولی رشته ای که انتخاب کردم تجربیه و ناگفته نمونه که من قبل از انتخاب رشته علاقه زیادی به رشته زبان داشتم بطوریکه کلا زندگیمو با انگلیسی میگذرونم از فیلم گرفته تا حفظ کردن متن خیلی از موزیک ها. ولی الان تو دوراهی موندم که رشته زبان رو انتخاب کنم یا پرستاری که امادگیه هردوشو دارم ولی علاقه اصلیم به رشته زبانه و دوست دارم که زبان روسی رو انتخاب کنم ولی متاسفانه حرفی از این زبان زده نشده. لطفا اگر که امکانش هست منو راهنمایی کنید و در مورد زبان روسی و موقعیت شغلیش توضبح بدید یا نظرتون را به ایمیلم بفرستید ممنون. با تشکر فراوان از سایت خوبتون.

  5 1 ارسال پاسخ

مسعود

به نظرم رشته های مثل چینی یا روسی که الان ایران نیاز داره دنبال کن. اگر زبان بلدی هم که فبها نیاز نیست بیای این رشته

  0 0

آرزو دوستعلی زاده

salam vay age begam ashk tu chesham jam shode dorugh nagoftm ...kheeeeeeeeyli mmnunamke enghad rajebe zaban harf zadin va behem omid dadin ke rahi ke mikham beram ghalat nist..mn taze az alan mikham bara konkure zaban bekhunam benazaretun age hame vaghtamo bra zaban bezaram na konkure tajrobi rotbe khubi mitunam biaram??..rastesh konkure zaban kheyli bram gonge masalan bara reshte khodam midunam ke nemishe aya bara zaban mishe?????????????????????????meici merci kheyli merci

  1 0 ارسال پاسخ

arezoo dustali zade

salam vay age begam ashk tu chesham jam shode dorugh nagoftm ...kheeeeeeeeyli mmnunamke enghad rajebe zaban harf zadin va behem omid dadin ke rahi ke mikham beram ghalat nist..mn taze az alan mikham bara konkure zaban bekhunam benazaretun age hame vaghtamo bra zaban bezaram na konkure tajrobi rotbe khubi mitunam biaram??..rastesh konkure zaban kheyli bram gonge masalan bara reshte khodam midunam ke nemishe aya bara zaban mishe?????????????????????????meici merci kheyli merci

  0 0 ارسال پاسخ

arezoo

salam vay age begam ashk tu chesham jam shode dorugh nagoftm ...kheeeeeeeeyli mmnunamke enghad rajebe zaban harf zadin va behem omid dadin ke rahi ke mikham beram ghalat nist..mn taze az alan mikham bara konkure zaban bekhunam benazaretun age hame vaghtamo bra zaban bezaram na konkure tajrobi rotbe khubi mitunam biaram??..rastesh konkure zaban kheyli bram gonge masalan bara reshte khodam midunam ke nemishe aya bara zaban mishe?????????????????????????meici merci kheyli merci

  1 0 ارسال پاسخ

Maryam

سلام،خسته نباشید،راستش سطح زبان من پایینه و من دوست دارم کنکور زبان بدم،الان با این وضعم اگه قبول بشم دچار مشکل میشم؟

  5 0 ارسال پاسخ

محمد علی

سلام مرسی بابات سایت خوبتون من به زبان علاقه زیادی دارم به اون صورتم تو زبان قوی نیستم فقط تصمیم جدی گرفتم امسال رتبه 1 بیارم تو زبان به نظرتون میتونم تو پنج ماه رتبه 1 شهید بهشتی بیارم یه منابع محدودی پیدا کردم یکم میشه راهنمایی کنید

  6 1 ارسال پاسخ

Amir hossein

با سلام سوالم اینه که فارغ التحصیلان اموزش زبان حتما باید استخدام اموزش پرورش بشن؟ مرسی

  2 0 ارسال پاسخ

Amir hossein

با سلام سوالم اینه که فارغ التحصیلان اموزش زبان حتما باید استخدام اموزش پرورش بشن؟ مرسی

  0 0 ارسال پاسخ

ماهان بزرگی

سلام من 5 سال گرامر و 2 سال مکالمه زبان تو موسسه و کانون گذروندم.ب زبان علاقه مندم اما مکالمم قوی نیست.میتونم تو دانشگاه موفق بشم؟یا کدوم گرایش زبان برام بهتره؟

  2 0 ارسال پاسخ

مریم

سلام میخواستم بدونم از طریق هنرستان میشه کنکور زبان داد؟ لطفا جواب بدید

  3 0 ارسال پاسخ

ramiya

من تجربی میخونم ولی میخوام تفننی کنکور زبان هم بدم برای اینکه آلمانی قبول بشم با اینکه هیچ پیش زمینه ای درباره ی زبان آلمانی ندارم باید چیکار کنم؟ حتی الفبای آلمانی رو بلد نیستم اصن ممکنه قبول بشم؟

  9 2 ارسال پاسخ

امیرعلی

سلام اگر من بخوام در کنکور تجربی به جای انگلیسی، زبان المانی رو جایگزین کنم، باید چه منابعی رو برای کنکور بخونم؟

  5 1 ارسال پاسخ

نگین د

سلام ممنون از مقاله خوبتون! من ساله چهارم ریاضیم و کلاس زبان میرم و الان تازه touchstone 3 رو تموم کردم و تا قبل کنکور سطح اینترمدیت رو تو سفیر تموم میکنم سوالم اینکه من توی کنکور زبان تخصصی رو چند درصد میتونم بزنم؟بنا ب دلایلی نتونستم آزمون های آزمایشی رو شرکت کنم برام خیلی مهمه که بتونم آلمانی قبول بشم!

  3 0 ارسال پاسخ

نگین دهقانی

سلام ممنون از مقاله خوبتون! من ساله چهارم ریاضیم و کلاس زبان میرم و الان تازه touchstone 3 رو تموم کردم و تا قبل کنکور سطح اینترمدیت رو تو سفیر تموم میکنم سوالم اینکه من توی کنکور زبان تخصصی رو چند درصد میتونم بزنم؟بنا ب دلایلی نتونستم آزمون های آزمایشی رو شرکت کنم برام خیلی مهمه که بتونم آلمانی قبول بشم!

  2 0 ارسال پاسخ

حوری.م

سلام.مطالبتون عالی بود.من یازدهم هستم و تمام علاقم به زبان خارجه ست ولی از این که خوندن درس های تخصصی رشتم که انسانی هست رو رها کنم می ترسم.لطفا بگید اینکه تمام تمرکزم رو رو عمومیا و زبان بذارم کمکی بهم میکنه یا نه؟چون واقعا علاقه ای به رشته های دانشگاهی انسانی ندارم و دلم نمی خواد زمانم هدر بره.و یه سوال دیگه اینکه از طریق کنکور زبان انگلیسی می تونم رشته ی زبان اسپانیایی هم بخونم؟

  0 0 ارسال پاسخ

حوری.م

سلام.مطالبتون عالی بود.من یازدهم هستم و تمام علاقم به زبان خارجه ست ولی از این که خوندن درس های تخصصی رشتم که انسانی هست رو رها کنم می ترسم.لطفا بگید اینکه تمام تمرکزم رو رو عمومیا و زبان بذارم کمکی بهم میکنه یا نه؟چون واقعا علاقه ای به رشته های دانشگاهی انسانی ندارم و دلم نمی خواد زمانم هدر بره.و یه سوال دیگه اینکه از طریق کنکور زبان انگلیسی می تونم رشته ی زبان اسپانیایی هم بخونم؟

  0 0 ارسال پاسخ

هدیه

سلام من دانش اموز پیش تجربی وکنکور۹۷ی هستم،وبه رشتم علاقه ندارم و هم از قبولی تو کنکور مطمئن نیستم،به زبان علاقه دارم و امتحان نهایی هم۲۰شدم چند سالیه که کلاس میرم و الان کتابAmerican English file5هستم،هنوز برای کنکور شروع نکردم،میخواستم بپرسم که اگه از الان به صورت جدی شروع کنم میتونم دانشگاه خوبی قبول شم؟

  4 1 ارسال پاسخ

هدیه

سلام من دانش اموز پیش تجربی وکنکور۹۷ی هستم،وبه رشتم علاقه ندارم و هم از قبولی تو کنکور مطمئن نیستم،به زبان علاقه دارم و امتحان نهایی هم۲۰شدم چند سالیه که کلاس میرم و الان کتابAmerican English file5هستم،هنوز برای کنکور شروع نکردم،میخواستم بپرسم که اگه از الان به صورت جدی شروع کنم میتونم دانشگاه خوبی قبول شم؟

  6 0 ارسال پاسخ

محمد میرزا

سلام میخواستم بدونم از همین کنکور میشه مترجمی زبان روسی هم رفت؟؟

  0 0 ارسال پاسخ

Milad

بله میتونید زبان تخصصی تون انگلیسی باشه و تو دانشگاه مترجمی روسی یا هر زبان خارجی دیگه ای بخونید. فقط رتبه مهمه. این رو هم باید بدونید که کدوم دانشگاه ها مترجمی روسی دارن و چه رتبه ای برای قبولی میخوان.

  0 0

محمد میرزا

سلام میخواستم بدونم از همین کنکور میشه مترجمی زبان روسی هم رفت؟؟

  2 1 ارسال پاسخ

الی

سلام خسته نباشید، تو رشته مترجمی، زبان آلمانی هم جزو دروسش هست؟؟

  0 0 ارسال پاسخ

الی

سلام خسته نباشید، تو رشته مترجمی، زبان آلمانی هم جزو دروسش هست؟؟

  0 0 ارسال پاسخ

راحله حسینی

سلام,توی نظرات خوندم که باید پیش دانشگاهی رو برای کنکورزبان خونده باشی ,من که الان دیپلمم رو گرفتم ولی هنرستانی که توش درس میخوندم اصلا رشته پیش دانشگاهی وجود نداره ,ازچه طریقی دوباره شروع بخوندن پیش دانشگاهی کنم ,دوست ندارم وقتمو با یه سال پیش دانشگاهی بگذرونم ,پیشدانشگاهی غیرحضوری نداریم؟

  1 0 ارسال پاسخ

راحله حسینی

سلام ,خسته نباشید من رشته ام معماری هستشو امسال دیپلم گرفتم اما از اینکه کارودانش خوندم خیلی پشیمونم,من به زبان انگلیسی علاقمندمو قبلا هم هشت سال بطور خصوصی زبان خوندم,ولی دوس دارم رشته دانشگاهیمم زبان باشه ,امسال تصمیم گرفتم کنکور زبان شرکت کنم ,ولی افراد زیادی بمن میگن نمیتونی شرکت کنی چون دیپلمت یازده سالست وپیش نداشتین. الان من خیلی نگرانم ,لطفا شما بمن بگید که ایا میتونم بدون پیش دانشگاهی کنکور زبان شرکت کنم یاخیر؟ اگر نیازبه خوندن پیش دانشگاهی باشه چگونه وبه کجا مراجعه کنم .لطف کنید ومنو راهنمایی کنید . ممنون

  3 0 ارسال پاسخ

narges

سلام پس رشته آموزش زبان چیه؟

  0 0 ارسال پاسخ

نرگس

سلام پس رشته آموزش زبان چیه؟

  0 0 ارسال پاسخ

سارا

سلام اقای محمودی مرسی از سایت فوق العادتون. میخواستم ازتون بپرسم ک در مورد رشته ی تربیت مترجمی که ی رشته ی جدیده چرا صحبت نمیکنید؟ ایا رشته ی خوبیه؟ بازارکارش چطوره؟ و من خب واقعا استعداد زبانم خوبه و همه میگن استعدادت خوبه ولی تاحالا اونجوری دنبالش نرفتم و کلاس خاصی نرفتم و سطحم متوسطه و حس میکنم با وجودیکه زبان و ادبیات رشته ی سخت تریه اما بهش علاقه دارم و بازارکار برام مهمه حالا شما به من چ رشته ای رو پیشنهاد میکنید؟ زبان و ادبیات یا تربیت مترجمی یا آموزش؟؟

  1 0 ارسال پاسخ

Kian

سلام، به نظرتون من بارتبه 130 زیرگروه 1 سهمیه منطقه 3 میتونم زبان دانشگاههای تهران و بیارم،مثلا شهیدبهشتی یا علامه شبانه ؟ باید بگم که رتبه کشوریم بالای 2000 این چه تاثیری میزاره؟

  0 0 ارسال پاسخ

Kian

سلام، به نظرتون من بارتبه 130 زیرگروه 1 سهمیه منطقه 3 میتونم زبان دانشگاههای تهران و بیارم،مثلا شهیدبهشتی یا علامه شبانه ؟ باید بگم که رتبه کشوریم بالای 2000 این چه تاثیری میزاره؟

  0 0 ارسال پاسخ

زهرا

سلام من الان رفتم چارت درسي سه تا رشته رو ديدم، راستش يه كم گيج شدم واحدها توي ترم هاي اول تا حد خيلي زيادي شبيه به همن ولي جلوتر كه ميريم تفاوتشون خيلي به چشم مياد چيزي كه مشخصه اينه كه اكثر دانشجوهاي زبان، حالا با هر گرايشي، بعد از فارق التحصيلي آموزش و ترجمه كار اصليشونه من شنيدم كسايي كه كارشناسي ادبيات ميخونن خيلي باسوادتر از دو تا رشته ي ديگه ميشن ولي مشكل اينجاست كه ادبيات فقط 4 واحد روش تدريس داره، ترجمه هم يه كم بيشتر ولي بازم انقدري نداره اين واسه آينده مشكل إيجاد نميكنه؟ بچه هاي آموزش روانشناسي تدريس و انواع و أقسام آزمون سازي ها و روش تدريس هارو ميخونن بچه هاي ترجمه هم از ترجمه ي متون ساده گرفته تا سياسي توي وإحداشون هست اين بعدا واسه ادبياتيا ضعف نميشه؟ و يه سوال ديگه، كسي كه بره رشته ي آموزش حتما بايد توي مدارس تدريس كنه؟ ببخشيد كه خيلي پرسيدم

  0 0 ارسال پاسخ

رضا هستم

سلام خسته نباشید...میگم آیا برای پذیرش در رشته های زبان انگلیسی، رتبه زیر گروه 1 ملاک است؟

  0 0 ارسال پاسخ

سارا

سلام من با رتبه ۱۵۰۰ منطقه سه میتونم یه شعر خوب قبول شم؟

  0 0 ارسال پاسخ

mahdi

سلام ببخشید یه سوال داشتم برای تدریس در موسسه ها مثلا(کانون زبان ایران و ..) باید رشته دبیری یا اموزش زبان رو رفت؟و اینکه این دو تا چه فرقی باهم دارن؟

  0 0 ارسال پاسخ

Tiam

فرقی نمیکنه مدرکتون واسه کدوم گرایش باشه. کانون زبان ایران محدودیت سنی و آزمون داره.

  1 0

السا رضایی

ببخشید دانشگاه سراسری ارومیه کدوم یکی از رشته های دانشگاهی کنکور زبان رو داره؟

  0 0 ارسال پاسخ

شهرزاد

سلام من دانشجوی تربیت دبیر زبان انگلیسیم دانشگاه ازاد بدون کنکورثبت نام کردم الان میخوام کنکور بدم سال ۹۷ برای مترجمی زبان انگلیسی روزی چقد بخونم و چه کلاسایی برم تابتونم یه رتبه ی خوب بیارم.

  0 0 ارسال پاسخ

Aylar

سلام خسته نباشید. با مدرک پیش دانشگاهی هنر میشه کنکور زبان داد؟ خیلی ممنون🙏

  0 0 ارسال پاسخ

سیما

سلام ممنون از سایت خوبتون من امسال کنکور زبان دادم زبان تخصصی رو 50 درصد و زبان عمومی رو 70 و بقیه عمومی هارو 50 و چند درصد زدم به نظرتون امکانش هست یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم؟ شبانه روزانه و نیمسال اول و دومشم فرقی نمیکنه

  2 0 ارسال پاسخ

samira

سلام خسته نباشین من میخوام سال97 کنکور زبان بدم میشه منو راهنمایی کنین چیکارباید بکنم؟کلاس زبان برم؟چجور کلاسی همین ترمیک معمولی؟لازم هست مشاور داشته باشم؟ازمون چی ثبت نام کنم؟ممنون

  4 0 ارسال پاسخ

AliReza

من امسال کنکور زبان دادم.زبان تخصصی رو چون خیلی ها نمیزنن اسون داده بود تا نقطه ضعف بشه برای کسانی که فقط عمومی میزنن .تو این مدت کم کلاس ترمیک کمکی خیلی کمی میتونه بکنه.سعی کن تو این مدت دایره لغاتت رو ببری بالا فقط.کتاب های 504_4000 Essential wordsسطح4و5 میتونه بهت خیلی کمک کنه.از دو جلد کتاب شهاب اناری هم استفاده کنی کافیه.بقیه تایمت رو هم بزار رو عمومی ها که خیلی سخت تر از بقیه رشته ها میدن.امسال زبان عمومی به نظر من سختر از تخصصی بود+دین و زندگی که از زیست هم مفهومی تر شده بود.موفق باشی.

  4 0

فاطمه

سلام خسته نباشید اول از بابت مطالبتون متشکرم رشتم انسانیه و از کنکوری های ۹۷ هستم من زبان انگلیسی و کلا زبان های خارجی رو خیلی دوس دارم تو موسسه زبان سامیت میخونم از دید تیچر هامم استعداد تو زبان دارم همیشه هم بالای نود میشم بعد هدف نهاییم هدفم تو دانشگاه شغل زندگیم علاقم همه چیییز زبانه بعد حالا که دارم درسای دیگم رو میخونم اصلا به زبان نمیرسم و اینروزا باعث شده از زبان دور شم دوستام بهم پیشنهاد کردن برم فقط زبانم رو تقویت کنم و کنکور زبان بدم تا رتبم خیلی خوب بشه و زبان انشالله شیراز یا تهران قبول شم میخوام رتبم زیر دویست بشم خانوادمم موافقن خودمم واقعا دوست دارم فقط زبان بخونم کلاسا کنکوری زبان رو برم تا بتونم به هدفم برسم واقعااااا موفق شم بعد میگم من اصلا از چیزای دیگ خوشم نمیاد رشتمم ادبیاته راحت تر زبان قبول میشم بعد اگ قرار باشه من کنکور زبان رو بدم فقط ایا فقط باید زبان رو بخونم یا چیزای دیگ مث درسا تخصصی و عمومی رو هم چیزی باید بخونم اصلا نمیدونم چیکار کنم میشه لطفا کمکم کنین

  2 1 ارسال پاسخ

AliReza

کنکور زبان شامل یک دفترچه عمومی که سوالات ادبیات_دینی_عربی_زبان عمومی مثل بقیه رشته ها و دفترچه تخصصی با 70سوال زبان تخصصی در105دقیقه است.برای رتبه زیر دویست همه درس ها رو باید 80تا 100 بزنی.خیلی رو کلاس های ترمیک حساب نکن و سعی کن بیشتر تو چارچوب کنکور درس بخونی.گاهی داشتن اطلاعات زیاد کار دست ادم میده.نمونش خودم که TTC داشتم و موقع تست زدن همش دنبال جواب های سخت و پیچیده بودم تا جواب درست.اما بعد از مدتی خودمو اصلاح کردم(منظورم اینه که زبان کنکور برای کسی که کلاس های ترمیک رفته تقریبا سادس).نکته اخر اینکه به معنی اول کلمات بسنده نکن و معنی دوم و سوم و...کلمات رو هم بخون. یه نکته که به جرعت میتونم بگم اینه که نیمی از شرکت کننده های زبان تعداد واقعی شرکت کننده های کنکور زبان رو نمیدونن.6000نفر که سنجش اعلام میکنه تعداد کسایی هست که فقط کنکور زبان رو شرکت کردن اما تعداد کل بیش از 120000نفر هستش.موفق باشید. برای منم دعا کنید امسال قبول بشم.ممنون.

  3 0

سارا

سلام خسته نباشید مطالبتون مفید بود و خیلی از سوالای منو رفع کرد.من رشتم تجربی هست و میخواستم همزمان تو دوتا دانشگاه درس بخونم ازاد برای دبیری زبان و سراسری برای تجربی مادرم هم معلم هستش.امسال کنکور دارم ولی فکر نمیکنم رتبه تجربی به اون رشته ای که میخوام برسه برای همین میخواستم امسال رشته زبانو توی دانشگاه ازاد بخونم و همزمان برای کنکور تجربی 97 بخونم میخواستم بدونم ازاد بودن دانشگاه تاثیری توی استخدام من داره و یا اصلا این رشته دانشگاه ازاد داره؟؟اخه شنیدم که دانشجوهای تربیت معلم اینده شغلی خوبی ندارن و به راحتی استخدام نمیشن

  4 0 ارسال پاسخ

Z.bb

سلام، خسته نباشین آیا با این درصد ها دانشگاهای تهران قبول میشم: ادبیات۵۸ ـ عربی۳۰ ـ دینی ۷۴ ـ ز.عمومی۸۴ ـ ز.اختصاصی۵۸ (منطقه سه) و باید رتبه ام در چه حدودی باشه؟!

  0 0 ارسال پاسخ

حنانه

سلام خوبین؟ من دانش اموز پیش تجربی هستم راستش من امیدزیادی به خودم ندارم که بتونم ازیه رشته ی خوب قبول شم به خاطرهمین می خوام تیری درتاریکی بزنم و درکنارکنکورخودم کنکورزبان هم بدم می خواستم بدونم همین دانسته های دبیرستانم برای قبولیم کافیه یاباید کتابای خاصی بخونم؟؟ واین که بازار کار زبانای دیگه چطوره؟

  0 0 ارسال پاسخ

AliReza

متاسفانه باید بگم دانش در حد دبیرستان کافی نیست و بدون زدن زبان تخصصی نمیتونید رتبه خوبی بیارید.ضمن اینکه دروس عمومی رو هم سال های اخیر خیلی سخت میدن میشه گفت امسال زبان عمومی از زبان تخصصی سخت تر بود.برای امادگی نسبی میتونید از کتاب زبان تخصصی شهاب اناری(2جلد)و کتاب 504 کمک بگیرید.موفق باشید.

  2 1

مینا

سلام خسته نباشید. من دانش آموز پیش دانشگاهی چهارم تجربی هستم اما ازاونجایی که از بچگی با کلاس زبان و کتاب های انگلیسی بزرگ شدم و علاقه ی زیادی به زبان دارم چندماهیه که به طور جدی برای کنکور زبان میخونم. میخواستم بدونم که آیا برای رشته ی آموزش زبان انگلیسی توی دانشگاه های برتر مثل دانشگاه تهران هم پذیرش میکنن یانه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

  0 0 ارسال پاسخ

فاطمه

سلام.من خیلی دوست دارم تهران زبان قبول بشم. امروز که یه هفته مونده به کنکور دفترچه کنکورای سال های قبل رو بازکردم وحشت کردم. البته اولین بارمه وتوی روزای بعدی مطمئنم که بهتر میشم شما اطلاع ندارین برای تهران باید درصددرسام چقد باشه؟رشتم انسانیه اگه انسانی بخوام ادامه بدم میتونم دبیر زبان بشم؟خواهش میکنم جواب بدین ممنون

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، بستگی به هدفت داره به نظرم بهتره بری کارنامه های سال های قبل رو نگاه کن تا ایده ی بهتری از درصد قبولی های دانشگاه های تهران داشته باشی

  2 0

AliReza

خیر.دبیری زبان فقط از طریق کنکور زبان امکان پذیره.بخاطر بازار کار بدی که سایر رشته ها دارن و تضمین اینده شغلی که برای دبیری وجود داره رقابت برای این رشته خیلی زیاد شده.رتبه زیر 2000 برای بورسیه و اگر میخواین دانشجوی ازاد باشین فکرمیکنم 5000منطقه هم کافی باشه. برای درصد ها هم بهتره به سایت قلمچی مراجعه کنید و درصد قبولی ها رو ببینید.

  2 0

فاطمه

سلام من بین زبان هایی که معرفی کردید زبان ژاپنی و چینی رو ندیدم و این سوال برام پیش اومده که کسی که رشته ی زبان و ادبیات ژاپنی یا چینی رو انتخاب می کنه بعد قراره کجا کار کنه یعنی فرصت های شغلیش به اندازه ی زبان های دیگه نیست و فک نکنم فقط تدریس در اموزشگاها در امد خوبی داشته باشه برای تحصیل کرده ها در این رشته ها...برای مثال من زبان ژاپنی رو دوست دارم ولی از الفباش بدم میاد چون واقعا سخته و وقتی به این فک می کنم که قراره بعد از فارغ تحصیلی از این رشته دقیقا کجا کار کنم*البته اگه قبول شدم) گیج میشم چون برعکس زبان انگلیسی هیچ تصوری از بازار کارش ندارم.اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم.

  0 0 ارسال پاسخ

علیرضا

سلام.برای قبولی در دانشگاه قرهنگیان چه رتبه ای لازمه(منطقه2)؟ ایا با درصد های %85 زبان عمومی_75%دینی_60%ادبیات_30%عربی-60% زبان تخصصی میشه فزهنگیان نهران قبول شد؟

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

پاسخ داده شد :)

  1 1

علیرضا

سلام.برای قبولی در دانشگاه قرهنگیان چه رتبه ای لازمه(منطقه2)؟ ایا با درصد های %85 زبان عمومی_75%دینی_60%ادبیات_30%عربی-60% زبان تخصصی میشه فزهنگیان نهران قبول شد؟

  5 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

بله امکانش هست

  0 0

جواد

سلام. ایا با دادن کنکور زبان انگلیسی میشه رشته ی مترجمی زبان روسی توی دانشگاه خوند؟

  0 0 ارسال پاسخ

  0 0

mina

سلام.خیلی ممنون از سایت خوبتون و واقعا خسته نباشید.من میخوام مترجمی زبان بخونم مقطع کارشناسی ولی تو دانشگاه آزاد.اینکه مدرک رو از دانشگاه دولتی یا آزاد گرفته باشی رو آینده شغلی تاثیری داره؟متاسفانه جزو شهرهای بزرگ هم نیست شهرم.

  1 0 ارسال پاسخ

mina

سلام.خیلی ممنون از سایت خوبتون و واقعا خسته نباشید.من میخوام مترجمی زبان بخونم مقطع کارشناسی ولی تو دانشگاه آزاد.اینکه مدرک رو از دانشگاه دولتی یا آزاد گرفته باشی رو آینده شغلی تاثیری داره؟متاسفانه جزو شهرهای بزرگ هم نیست شهرم.

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام بله تاثیر میذاره، اما اونجوری نیست که تنها عامل دانشگاه باشه. بلکه علم و دانش خودتون توی اون رشته تاثیر بیشتری داره، تا دانشگاه تون

  0 0

nazanin

سلام ممنون بابت مطالب خوبتون.من میخوام تو رشته ادبیات انگلیسی قبول شم الان سه هفته تا کنکور فقط مونده و من زبان تخصصی رو حدود 70 الی 80 میزنم عمومی زبان هم 100 ولی درسای عمومیم زیاد بالا نیست یعنی در حد 30 تا 40 هست میخواستم بدونم امکان قبولی تو دانشگاه دولتی با این درصدا چقدره؟یعنی با این درصدا قبول میشم؟

  0 1 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

بله احتمال اش زیاده که دولتی قبول بشی

  0 1

Yasaman

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم رشته آموزش زبان انگلیسی چجوریه؟(منظورم دبیری زبان که مربوط به دانشگاه فرهنگیان میشه نیس)من به رشته زبان علاقه دارم ولی بین این سه تا گزینه ادبیات و مترجمی و آموزش نمیدونم کدومو انتخاب کنم!یا کدوم بهتره و آینده داره لطفا راهنماییم کنید, درباره ادبیات و مترجمی تا حدودی میدونم ولی درباره آموزش چیزی نمیدونم.

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سوال خوبی پرسیدی! توی مبحث آموزش زبان بیشتر روش های تدریس، روش های تصحیح کردن دانشجوهاتون، مسائل و مهارت های مربوط به آموزش، تدریس میشه برای کسایی که میخوان به طور تخصصی و آکادمیک بحث آموزش و تدریس رودنبال کنن، بسیار مناسب عه.

  0 0

شقایق

با عرض سلام و خسته نباشید.پاسخ گوییتون واقعا عالیه,خسته نباشید میگم به همه همکارهاتون,واقعا دلگرمی و اطلاعات خوبی میدید,ی دنیا ممنون امیدوارم همیشه پا بر جا باشید و اما سوال من اینه که ب طور میانگین هر درس عمومی رو باید چند درصد زد تا بتونیم در دانشگاه سراسری قبول بشیم؟

  2 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام ممنون از لطفتون، خوشحالیم که راضی هستین :)) بستگی به دانشگاهش داره و هر سال فرق داره با سال دیگه، و نمیشه دقیق گفت!

  0 0

الهام

سلام خسته نباشید من پایه دهم هستم و رشتم تجربیه و 4ساله توی مدرسه تیزهوشان درس میخونم به طور قطعی قصد دارم رشتمو تغییر بدم و مطمعنا میخوام سال اخر کنکور زبان انگلیسی بدم و اگه خدا بخواد ادبیات انگلیسی بخونم. به نظر شما الان چه رشته ای برم بهتره که به کنکورمم کمک کنه؟ 5سال هم کلاس زبان رفتم و سطح زبانمم خوبه. ممنون میشم راهنماییم کنید فقط اگه میشه سریعتر چون وقت زیادی برای تغییر رشته تدارم

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، هر رشته ای که راحت تر هستی و درساش رو راحت تر میتونی پاس کنی چون دیگه معدل سال چهارم ات هم تاثیری توی کنکور نداره و فقط نیازه که درس ها رو پاس بشی من انسانی بودم و راحت تونستم همه رو پاس کنم بابت تصمیم خوبت هم بهت تبریک میگم!

  0 0

مریم

سلام ممنون از سایت خوبتون. رشته های زبان انگلیسی (ترجمه و ادبیات و..) دکترای پیوستنه دارند؟

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام و خواهش میکنم! اطلاع ندارم

  0 0

شهره قوامی

سلام شاید کامنت من یکی از عجیب ترینهای این سایت باشه من28 سالمه و با معدل 19 ریاضی فیزیک با وجود قبولی در دانشگاه به دلایل شخصی ادامه تحصیل ندادم حالا تصمیم گرفتم به خاطر علاقم به زبان برم ÷یام نور و مترجمی بخونم روزی نیست که من یه فیلم زبان اصلی نبینم کتابهای english result رو که چاب اکسفورده و بصورت خود آموزه خوندم و الان دارم سطح advance رو میخونم حالا سوالاتم ایناست که ممنون میشم جواب بدید: 1با توجه به شرایط من که نمیتونم یک سال دیگه وقت بذارم برای کنکور آیا ارزش داره ÷ام نور بخونم و مثلا کسی که مدرک اونجارو بگیره شما معتبر میدونید؟؟ با در نظر گرفتن اینکه مهارت خود شخص بالا باشه ومسلط باشه آیا موقع استخدام فقط دانشگاه رو در نظر میگیرن یا مهرت هم مهمه؟ 2آیا رشته مترجمی در بین این سه رشته بعنوان مادر درنظرگرفته میشه یا خیر؟ باتوجه به اینکه من درآینده اولویتم با شغل مترجمیه بعد آموزش.. 3آیا کارشناسی زبان در مقایسه با لیسانس فناوری اطلاعات بهتره؟ (یکم مرددم واسه انتخاب زبان:( نمیخوام بعدا بهم بگن مهندسی بهتره واسه کار.. 4در آخر میدونم که اینجا بیشتر برای کنکوری هاست ولی من اکثر مقاله هاتونو خوندم بیشتر منابعی که معرفی کردید دانلود کردم وتمام داستانهای کوتاهم دارم میخونم ممنونم واقعا بخاطر اینهمه اطلاعات مفید

  0 0 ارسال پاسخ

رامین اسلامی

سلام خانم قوامی . بنده از اعضای تیم اهورا نیستم ولی دوست داشتم نظرمو درباره حرفاتون بگم . امیدوارم اقای اقبالی هم اظهار نظر بنده رو جسارت تلقی نکنن . 1 درمورد استخدام باید بگم علاوه بر مهارت ، تحصیلات هم مورد توجه بعضی شرکت ها هست . چون در مملکتی مدرک محور زندگی میکنیم تحصیل در دانشگاه دولتی تاپ یک مزیت برای رزومه شما محسوب میشه . دوما فضای رقابتی که دانشگاه های تاپ کشور دارن روی شما تاثیر میزاره و شاید ماهر تر بشید. اما اگه نمیتونید یکسال صبر کنید باید به مهارت تکیه کنید 2 اگه منظورتون از رشته مادر اینه که کدومیک بالاترین سطح زبانه ... اون رشته ادبیاته ولی اگه از نظر شغلی میگید همون ترجمه ظاهرا بازار شغلی بهتری داره در کل همه چی به خودتون بستگی داره و بسته به شرایط تون انتخاب کنید .

  1 0
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، بسیار عالی (و عجیب!) 1. بله، درسته، صددرصد مدرک یه دانشگاه معتبر بهتر از دانشگاه های سطح پایین تر هستش! اما موقع استخدام به نظرم مهارت خیلی خیلی بیشتر تاثیر میذاره! 2. رشته مادر یه جورایی ادبیات حساب میشه، اما اساسا احساس میکنم سوال‌تون از پایه مشکل داره :)) 3. والا این یکی انتحاب شخصی خودته! نمیتونم دقیقا نظر یدم که بازار کار کدوم بهتره، چوت اطلاعات علمی ندارم توی این زمینه 4. خواهش میکنم، امیدوارم موفق باشید!

  1 0

امیر

سلام ممنون از مطالب مفیدتون دانش اموز پیش ریاضی هستم و تا قبل از عید بطور نا پیوسته زبان میخوندم و راستش نمیدونستم که میخوام چکار کنم,که اینده تو رشته های مهندسی تحصیل کنم یا علاقم که زبانه یکی از دبیرهای زبانم منطقی منو متقاعد کرد که توی زبان موفق ترم باشناختی که ازم داره.خودم هم این باور رو دارم و با شوق زبان میخونم.و زبان یجورایی دوست من تلقی میشه! ولی از طرفی هم نگران اینده ام و میترسم که بعد حسرت بخورم و به این نتیجه برسم که اشتباه کردم که اومدم رشته دانشگاهیه زبان(ادبیات،مترجمی یا...) بعد از عید هم ازمون های یاضی رو تغییر دادم.و الان اخرین ازمونی که دادم تراز تقریبی۶۳۰۰ رو داشتم(ازمون های کانون) لطفا راهنماییم کنید.. از اینده میترسم.. ممنون

  1 0 ارسال پاسخ

Amir Hossein Salimian

سلام ممنون از مطالب مفیدتون دانش اموز پیش ریاضی هستم و تا قبل از عید بطور نا پیوسته زبان میخوندم و راستش نمیدونستم که میخوام چکار کنم,که اینده تو رشته های مهندسی تحصیل کنم یا علاقم که زبانه یکی از دبیرهای زبانم منطقی منو متقاعد کرد که توی زبان موفق ترم باشناختی که ازم داره.خودم هم این باور رو دارم و با شوق زبان میخونم.و زبان یجورایی دوست من تلقی میشه! ولی از طرفی هم نگران اینده ام و میترسم که بعد حسرت بخورم و به این نتیجه برسم که اشتباه کردم که اومدم رشته دانشگاهیه زبان(ادبیات،مترجمی یا...) بعد از عید هم ازمون های یاضی رو تغییر دادم.و الان اخرین ازمونی که دادم تراز تقریبی۶۳۰۰ رو داشتم(ازمون های کانون) لطفا راهنماییم کنید.. از اینده میترسم.. ممنون

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام چقدر خوب که داستان ات رو تعریف کردی، امیدوارم که تصمیم درست رو بگیری و موفق بشی...یه مقاله روی سایت هست که در مورد بازارکار رشته های زبان نوشته شده، اون رو بخون تا بتونی تصمیم بهتری بگیری، موفق باشی... عنوان مقاله" بازار کار رشته های زبان" هستش

  0 0

رامین اسلامی

سلام مجدد .. یادم رفت اینو بپرسم . کسایی که ادبیات یا ترجمه میخونن ، میتونن تو مدرسه تدریس کنن یا این اجازه رو ندارن؟

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

بله امکانش هست، و این طور نیست که حتما نیاز به مدرک دانشگاه فرهنگیان داشته باشن، اما آموزش پرورش حتما به دانشجوهای خودش بیشتر اهمیت میده..

  1 0

رامین اسلامی

سلام و درود ... تیر ماه 96 برای رشته منحصرا زبان کنکور خواهم داد . 1رشته تربیت مدرس را تا چه مقطعی در دانشگاه(فرهنگیان و رجایی) میشه خوند؟ 2میشه بعد از مقطع کارشناسی تربیت مدرس ،در ادامه ادبیات یا ترجمه انگلیسی خوند ؟ برای ارشد و دکترا ...

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

1. اگر اشتباه نکنم تا دکترای رشته "آموزش" توی دانشگاه های معتبر تهران وجود داره 2. بله امکانش هست

  1 0

شایان

دوساله طولانی تو اوجه افته تحصیلیم دنباله علاقم بودم..آیندم تیره بود و نمیدونستم میخوام چ گلی ب سر خودم بزنم..ولی خب همیشه آدم چیزایی رو جاهایی پیدا میکنه ک انتظارشو نداره...علاقه و استعداده برترمو تو زبان انگلیسی پیدا کردم و نمیخوام ب این راحتیا ولش کنم..از سایته عالیتون ک تو اوجه سردرگرمی باعث راهنمایی و دلگرمیم شد بی نهایت سپاس گذارم اساتید محترم🤗👍

  1 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

🙏🙏🙏 ممنون از لطفتون، و ممنون از این که داستان تون رو با ما در میون گذاشتین! موفق و سربلند باشید!

  0 0

موتی

سلام من دیپلم ریاضی دارم و پیش دانشگاهی رو نخوندم... ینی فارغ‌التحصیل ریاضی نیستم... میخواستم کنکور زبان بدم واسه سال دیگه چون واقعاً علاقه دارم اما نمیدونم که واسه زبان هم حتماً باید پیش دانشگاهی خونده باشم یا نه.... ادامه دادن ریاضی واسم زجر آوره و واقعا هیچ اطلاعی ندارم ممنون میشم کمکم کنید

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، بله اگه میخوای توی کنکور زبان آزمون بدی باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشه. نیازی نیست با علاقه بخونی، فقط پاسشون کن

  0 0

Shahab

سلام خواستم بدونم کسی که سطح زبانش در حدآموخته هایی هست که تودوران مدرسه وکنکوریادگرفته بعدازقبولی احتمالی تو رشته های کنکور زبان احتمال موفقیتش حتی اگه کم باشه درچه حده ؟

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

زبان تخصصی رو که خیلی پایین میزنه، در حد چند درصد فقط، عمومی ها رو اگه خیلی خیلی بالا بزنه امکان کمی داره که دانشگاه های دولتی شهر های کوچک قبول بشه!

  0 0

Arman drstkar

سلام و خسته نباشید.. من کنکوری‌ام و خیلی زیاد به رشته‌ی زبان علاقه دارم..در آزمون‌ها هم درصد زبان رو خوب میزنم..ولی مشکلی که دارم اینه که هنوز خیلی مونده تا دوره‌ی زبانم رو تو آموزشگاه تموم کنم و میخواستم ببینم با این وضعیت اگر دانشگاه رشته‌ی زبان قبول شدم آیا مشکلی برام پیش میاد با وجود اینکه زبانم نسبت به بقیه ضعیفتره و دوره‌مو تموم نکردم؟؟! با تشکر

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، اگه توی کنکور قبول بشید، مشگلی پیش نمیاد، سال اول دانشگاه رو به تقویت وضعیت زبان انگلیسی تون می‌گذرانید. موفق باشید!

  0 0

Ar

سلام. من علاقه دارم رشته زبان روسي رو براي ادامه تحصيل انتخاب كنم!! از اونجاييم كه زبان روسي براي كنكور زبان تخصصي نداره و توي دفترچه سنجشم كه من نگاه كردم زبان روسي زيرگروه 4 بود و زبان تخصصي براي اين زيرگروه ضريب 0 داشت و از اونجاييم كه پذيرش دانشجو براساس رتبه زيرگروهه، يعني من نباس تخصصيو بخونم اصلا؟! ممنون از پاسخگوييتون!!

  1 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، مثل درس زمین شناسی در کنکور تجربی! نه واسه رشته‌ی مورد علاقه‌ی شما تاثیری نداره، ضریبش توی اون زیرگروه صفره، اما توی رتبه‌ی کل شما تاثیر میذاره! موفق باشید!

  0 0

Arefe

سلام خسته نباشید.من تمایل دارم از طریق رشته زبان آینده شغلیم استاد دانشگاه باشه و این رشته رو تدریس کنم.نمیخوام راهنمایی و دبیرستان برم.دراین صورت باید دبیری زبان بخونم نه تربیت دبیری زبان،درسته؟ راهی هست ک به اموزش مدرسه ختم نشه؟اخه من واقعا دوست ندارم دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم برم.فقط میخوام ب تدریس توی دانشگاه ختم شه

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، برای تدریس توی دانشگاه باید از طریق رشته های زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی قبول بشی. تربیت معلم برای دبیرستان و راهنمایی و ابتدایی است. واسه تدریس توی دانشگاه باید رشته دانشگاهی اش رو بخونی. موفق باشی.

  1 0

mahdiye

سلام خسته نباشید ممنون از سایت بی نظیر تون میخواسم بدونم چرا اکثر دانشگاه ها رشته ی مترجمی زبان انگلیسی رو ندارن ؟ و آینده ی شغلی برای رشته ی مترجمی بهتره یا زبان و ادبیات؟یکی دیگه هم میخواسم بدونم واقعا آینده ی شغلی رشته ی زبان خوبه؟ مقاله های سایت شما رو که مطالعه میکنم همه چیز خیلی خوش بینانه نوشته شده. اما تو سایت های دیگه که نگاه میکنم همه فقط از رشته ی زبان بد گفتن و گفتن که درآمدی نداره! یجایی نوشته شده بود که کسی که مهندسی برق خونده درآمدش برای مترجمی بهتر از کسیه که زبان انگلیسی خونده،چون به کلمه های تخصصی تو رشته ی مهندسی آشناست! و از بعضی جاها هم شنیدم که آموزشگاه ها زیاد تمایلی به استخدام کسی که به طور آکادمیک زبان خونده ندارن! چون در این صورت باید حقوق بیشتری به اون معلم بدن و بیشتر دنبال کسایی هستن که چند سالی کلاس زبان رفتن و هیچ درک علمی ای ندارن و صرفا فقط مکالمشون خوبه!!! حقیقت داره این حرفها ؟ من ۷ سال مدرسه ی تیزهوشان درس خوندم و تو دبیرستان هم رشته ام تجربی بود اما الان ۴ ماه مونده به کنکور تصمیم دارم که کنکور زبان بخونم و زبان رو ادامه بدم.اما وقتی درباره ی آینده ی این رشته از اطرافیانم میپرسم،واااااقعا مایوس میشم!! لطفا راهنمایی کنید ممنون

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام و ممنون از لطفتون به وبسایت ما. من دقیقا نمی دونم که چرا بعضی از دانشگاه ها، مخصوصا دانشگاه های معتبر مثل تهران و بهشتی مترجمی ندارند. آینده شغلی این دو رشته تقریبا مشابه به هم دیگه است، و از اونجایی که حدود 90 واحد مشترک بین این دو رشته هست، تفاوت زیادی بین بازار های کار این دو رشته وجود نداره. مگر اینکه یه اداره یا شرکت بخواد حتما یکی رو با مدرک مترجمی استخدام کنه، و یا یه جایی دیگه، مثل دانشگاه ها، نسبت به نیازشون، فارغ‌التحصیل های رشته ادبیات. حالا در مورد چیزی که واسه مترجمی شنیدی. نه، اصلا این طور نیست. آره، ممکنه، خیلی از فارغ‌التحصیلی های رشته برق لغات تخصصی رشته خودشون رو خوب بدونن، اما فقط بچه های زبان هستن که" ترجمه کتاب و مقاله" حرفه ای بلد ان. و این اصلا نیازی به توجیه نداره. تعداد پروژه های ترجمه ای که بچه های زبان میگیرند، نسبت به بچه های بقیه رشته ها که زبان شون خوبه اصلا قابل مقایسه نیست. حالا در مورد آموزشگاه ها. باز هم اینطور نیست، خود من به شخصه از سال دوم دانشگاه شروع به تدریس توی یکی از بهترین موسسه های تهران کردم و همیشه واسه من و همکلاسی هام کار بوده. الان هم که توی گروه زبان اهورا مشغول هستم، هر چند وقت یک بار از طرف موسسه زنگ میزنند که ما کلاس بدون تیچر داریم، اگه وقتت خالیه بیا. این هایی که من میگم آمار نیستن، چون بعید بدونم از این چیزها توی ایران آمار رسمی و معتبر داشته باشیم. اما این ها تجربیات شخصی خودم و دوستام هستن. بازار کار رشته های دانشگاهی زبان خوبه اگه که تلاش کنی و بهش علاقه داشته باشی. موفق باشی

  0 0

king shah

سلام بازم ممنون . من استان فارس شهرستان استبهان یکی از روستاهای نزدیکش زندگی میکنم . شنیدم که اگه شهرستانمون معلم زبان نخواد نمیشه بشی معلم زبان حالا درسته یا غلطه نمیدونم یکی از دوستانم میگفت اگه تو فرهنگیان قبول بشی فقط استان بوشهر هست که دبیری زبان میگیره . سوال دیگه ای هم که داشتم میشه بگید سرجلسه کنکور زبان واسه هر قسمتدفترچه مثل گرامر ، واژگان و ... چقدر وقت باید گذاشت . و روی چه مطالبی بیشتر وقت بذارم که تست هاش راحتتره و میشه به نتیجه رسید حداقل باید زبان تخصصی چه درصدی بزنم واسه دبیری ؟

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

خواهش میکنم. من از این که کدوم شهر ها معلم میگیرند یا نه، و یا همون سوال خودت که اگر ظرفیت نبود وضعیت ات چی میشه، اطلاعی ندارم. و حالا در مورد سوالت واسه مطالب کنکور زبان. من میخوام در مورد همین موضوع یه مقاله هم بنویسم و در مورد بخش های مختلف کنکور زبان توضیح بدم. اما کلا این رو بدون (مگر اینکه سرعتت خیلی خیلی کم باشه) واسه ی سوالای زبان تخصصی وقت کم نمیاری. همه قسمت های زبان تخخصی سخته. اما یه جاهاییش سخت تره. مثل درک مطلب و کلوز تست. اما اگه روی واژگان و گرامر بیشتر کار کنی زودتر جواب میبینی. پس مقاله ی منابع کنکور منحصرا زبان رو که نوشتم رو بخون تا بدونی کجاها رو باید کار کنی. موفق باشی. بپرس اگه باز هم سوالی هست.

  3 0

king shah

سلام متشکرم از اینکه جواب دادین دانشگاه فرهنگیان غیر از کنکور یه کنکور دیگه هم میگیره واسه دبیری زبان ؟ اول باید کنکور امتیاز مورد نیاز رو بیارم تا بعد آزمون فرهنگیان رو بدم ؟ خب نمیشه گفت چه درصد هایی تقریبا باید بزنم ؟ دانشگاه فرهنگیان دبیری زبان فقط بوشهر داره یعنی اگه قبول شدم فقط دانشگاهش بوشهره ؟ اینکه میگن بومی هست یعنی چی دقیقا؟ اگه شهرستانی که من زندگی میکنم معلم زبان نخواد نمیتونم معلم بشم ؟ با کنکور زبان هم میشه آموزش ابتدایی رفت یا فقط میشه دبیری زبان قبول شد ؟ ممنون از اینکه وقت میذارین و جواب ما رو میدین

  0 1 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، خواهش میکنم! ما دوست داریم که به بچه های زبان کمک کنیم! نه، اینجوری نیست که یه کنکور جدا داشته باشه، فقط یه آزمون حضوری جدا. اگه درصدهای کنکوری‌ات در حد قابل قبول باشه (واقعا نمیتونم بگم که چند درصد، چون هر سال و همین طور دانشگاه به دانشگاه فرق داره) میتونی توی آزمون حضوری شرکت کنی. این که میگن بومی هست، یه این معنی که اگر شما کنکورت رو توی شهر بوشهر، یا یکی از شهرستان های اطرافش بدی، فقط توی اون دانشگاه همون بوشهر میتونی درس بخونی. یعنی مثلا دانشگاه اصفهان یا مشهد نمیتونی، چون بومی اونجا نیستی! باید ببینی که دانشگاهی که بومی‌اش محسوب میشی، چه ظرفیتی رو داره. موفق باشی! باز هم اگه سوال بود بپرس!

  1 0
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام و وقت بخیر! تربیت دبیر از طریق دانشگاه فرهنگیان هستش، که اون خودش به غیر از کنکور یه آزمون جداگانه ای هم داره. این رو در نظر داشته باش که سال به سال درصدها برای قبولی تغییر میکنه، اما این رو میشه قطعی گفت که واسه قبول شدن توی دانشگاه فرهنگیان درصدهای پایین تری نیازه. موفق باشی.

  1 1 ارسال پاسخ

king shah

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم تربیت دبیرزبان انگلیسی همون فرهنگیانه یا جدا از اونه ؟ و یه سوال دیگه ام که داشتم اینه که واسه معلم شدن باید چه درصدهایی بزنم و چیکار کنم ؟

  3 2 ارسال پاسخ

غزل م

سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم اگه یه نفر بخواد کنکور آلمانی شرکت کنه در حالی ک زبان عمومیش انگلیسیه، جایی نباید موقع ثبت نام اینو مشخص کنه؟ خیلی ممنون

  1 1 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام و وقت بخیر! من خودم در مورد این اطلاعات نداشتم، از یکی از دوستام که آلمانی میخونه پرسیدم، این‌جوری گفت که اگه زبان تخصصي ات آلمانيه، عموميت هم آلمانيه، و همینطور، اگه این آپشن باشه که شما انتخاب کنی که میخوای واسه عمومی‌ات انگلیسی باشه، حتما باید موقع ثبت‌نام این آپشن موجود باشه! موفق باشی.

  5 1

لطفا منتظر بمانید

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...